– UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ NASIL DESTEKLENİR?
Facebook Twitter YouTube
Home Anaokulu UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ NASIL DESTEKLENİR?
formats

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ NASIL DESTEKLENİR?

Değerli velilerim;

Tekrar uzaktan eğitime geçtiğimiz bu dönemde çocuklarımız başta olmak üzere hepimiz farklı farklı deneyimler elde ettik Bu süreçte bizlere vermiş olduğunuz destekler için çok teşekkür ederiz. Çocuklarımız bir süre daha evlerinden uzaktan eğitim yöntemiyle derslerini takip edecekler.

Uzaktan eğitimle değişen yeni ev düzenine hemen alışmakta zorluk yaşayan öğrencilerimiz olabilir. Onlara zaman tanıyın. Neye ihtiyaç̧ duyduklarını sormaktan ve uygulaması mümkün öneriler ile yerine getirmekten çekinmeyin.

Bizler bu süreçte sizlerin yanında olmaya her zaman devam ediyor olacağız.

KEŞFETME DUYGUSU

  • Keşfetme Duygusu bu yaş grubu çocuklar için büyük bir başarı kaynağıdır bu da demek oluyor ki bizim çocuklarımız uzaktan eğitimi keşfettikçe başarı duygusunu daha yakından deneyimleyecekler.
  • Bilinen bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum okul öncesi yaş grubu öğrencilerimiz ilk karşılaştığı durumlar karşısında zaman zaman dikkat çekici tepkiler oluşturabilir ve sonrasında heyecan duyabilirler. Ancak zamanla bu duruma alışmaya başlar ve verdikleri tepkiler değişebilir bunun gibi durumlarda telaşlanmayıp net tutumlar sergilemeniz süreci daha sağlıklı yürütmeniz için yardımcı olacaktır.
  • Uzaktan eğitimde çocuğunuz ben bu derse girmek istemiyorum, ben bunu biliyorum ya da yoruldum gibi cümleler kurarak size küçük dönüşler yapabilirler bunun gibi durumlarda bizlerle iletişime geçmenizi isteriz çünkü süreci birlikte yürüttüğümüzde çocuklarımızı derslere dahil etmek daha kolay olabilmektedir.

ÇOCUKLARDAKİ SORUMLULUK

  • Bu süreçte çocuklarımıza hayat için gerekli olan disiplin ve sorumluluk duygusunu hep birlikte kazandırmalıyız. Çünkü sorumluluk duygusu çocukların kendisine yetmesinin ve kendine güven duymasının temelini oluşturur
  • Çocukların hayatını ileri derecede kolaylaştırmak, onların sorumluluk alanında olan görevlerin hepsinin ebeveynler veya evdeki yardımcılar tarafından yapılması çocukları hayat karsısında güçsüz bırakmaktadır.
  • Hayatı kendi ebeveynleri tarafından aşırı kolaylaştırılmış̧ ve her aşamada karşılaştıkları sorunlar onlar tarafından çözülmüş olan çocuklar ileriki yaşlarda daha büyük zorluk yaşamaktadırlar.

Çocuklarımızın SORUMLULUĞUNU alan değil, ihtiyaç durumlarında yanlarında olan velilerimizi derslerde görmek isteriz.

ANAOKULU REHBERLİK BİRİMİ

MERVE CANER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>