– PDR UZMANLARINA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Facebook Twitter YouTube
Home 2012 - 2013 PDR UZMANLARINA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
formats

PDR UZMANLARINA YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Tarih 09 Nisan 2013, yazar içinde 2012 - 2013, Genel.

2012-2013 öğretim yılı PDR uzmanları hizmetiçi eğitimlerinin bir tanesi daha 05-07 Nisan 2013 tarihinde TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirildi. TED Ankara Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Koordinatörlüğü uzmanları ile diğer illerdeki TED Okullarından (İstanbul, Samsun, Eskişehir, Karabük, Gaziantep) uzmanların katıldığı bu eğitim, Dr. Nevin Dölek tarafından verilen “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi”adlıseminerdi.

Okullardaki Çözüm Odaklı Danışmanlık Modelinin, problemin kendisinden çok çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım olduğunu vurgulayan Dr. Nevin Dölek, bu modelin kısa zaman içerisinde çok sayıda kişiye hizmet vermek durumunda olan, etkili ve hızlı çözüm yollarına ihtiyaç duyan okullarda çalışan psikolojik danışmanlar için çok uygun bir model olduğunuifade etmektedir.

20 saat süren bu seminer programı, bizler için hem verimli hem de gerçekten çok keyifli geçti. Bizler “geldiğimize değdi” duygusu içerisinde Ankara’dan ayrıldık. Bunda başta Nevin Dölek Hocamızın varlığının, paylaşımlarının ve TED Ankara Koleji Vakfı’ndaki meslektaşlarımızın misafirperverliklerinin etkisi büyük. Hepsine tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>