– III. PDR HİZMETİÇİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Facebook Twitter YouTube
Home 2012 - 2013 III. PDR HİZMETİÇİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
formats

III. PDR HİZMETİÇİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarih 22 Mart 2013, yazar içinde 2012 - 2013, Genel.

15-16 Mart tarihlerinde TED genel merkezi tarafından düzenlenen 3. Hizmet İçi Eğitim programına katıldık. Ankara Holiday Inn otelinde gerçekleştirilen programda ilk gün TED Ankara Koleji PDR uzmanlarının okullarında uyguladıkları rehberlik çalışmalarına yer verildi. Bu kapsamda Aral Çakın okul çağı sorunları, Goodenough ve Gessel Testlerinin ilköğretimdeki uygulanışı, Özlem Erdemirci Doğan ilkokulda uygulanan rehberlik çalışmaları, Nazlı Deniz Yiğit ise okul öncesinde dönemdeki öğrencilerle yapılan rehberlik çalışmalarıyla ilgili sunumlar yaptılar.

Eğitimin ikinci gününde ise Bakış Eğitim ve Psikolojik Danışmalık Hizmetlerinden Uzm. Psikolog Neylan ÖZDEMİR’in süpervizyonluğunda “vaka analizi” incelemeleri yapıldı. Teröpatik kartlar ile vaka çözümlemelerine de yer verilen grup çalışmaları bizler için oldukça eğlenceli ve farklı bir çalışma oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>