– DEĞERLER EĞİTİMİ ETKİNLİKLERİ
Facebook Twitter YouTube
Home 2013 - 2014 DEĞERLER EĞİTİMİ ETKİNLİKLERİ
formats

DEĞERLER EĞİTİMİ ETKİNLİKLERİ

Değerler eğitiminin amacı, öğrencilerimizin doğuştan getirdiği en iyi tarafı ortaya çıkarmak; kişiliğinin her yönüyle gelişmesini sağlamak; bunun yanında iyi ahlakla donatmak ve devamını sağlamaktır.

AYIN DEĞERİ –DOSTLUK

SENCE DOSTLUK NEDİR?

Bu ay işlediğimiz “Dostluk” değeri ile öğrencilerimizin güzel arkadaşlıklar kurmalarını ve birbirlerine karşı her zaman saygılı ve sevgili olmalarını amaç edindik. Tabii ki en başta dostluğun ne demek olduğunu anlatmakla işe başladık. Bu bağlamda ilk olarak öğrencilerimizle “SENCE DOSTLUK NEDİR” başlığı altında dostluğun ne olduğu üzerine konuştuk. Sınıf olarak iyi bir dostun nasıl olması gerektiğini düşünürken bir yandan da bir dostta olmasını istemediğimiz özellikleri konuştuk. Daha sonra herkes renkli kâğıtlara kendine göre dostluğun tanımını yaptı. Yazarak anlatanlar, resimle ifade edenler, dostlarının isimlerini yazanlar oldu. Sonunda öğrencilerimizin bu güzel düşüncelerinden oluşan değerlerimiz panosunu hazırladık. Bu sayede dostluğun ne kadar da çok ve güzel anlamlara geldiğini görmüş oldular.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>