– Çocuk Hakları Sözleşmesinin Kabulünün 30. Yılı Kutlu Olsun
Facebook Twitter YouTube
Home Genel Çocuk Hakları Sözleşmesinin Kabulünün 30. Yılı Kutlu Olsun

Çocuk Hakları Sözleşmesinin Kabulünün 30. Yılı Kutlu Olsun

Tarih 21 Kasım 2019, yazar içinde Genel.

Çocuk Hakları Sözleşmesinin Kabulünün 30. Yılı Kutlu Olsun

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinin kabulünün 30. Yılı tüm Dünya’da ve Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İlkokul Rehberlik birimi olarak öğrencilerimize öncelikle İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları biriminin hazırlamış olduğu Çocuk Hakları ile ilgili video izletilerek ön hazırlık çalışması yapıldı. Merak molekülleri oluşturularak çocukların sağlık, oyun, eğitim, barınma ve korunma hakları hakkında merak ettiklerini sorgulamaları için fırsat sağlandı. Her sınıf düzeyinde çocuk haklarının neler olduğu ile ilgili etkinlik yaptırılarak okul içi panolarda sergilendi. Görsel Sanatlar öğretmenlerimizin desteği ile etrafını renklendirdiğimiz sabit panomuz ile Çocuk Hakları sözleşme maddeleri okul içinde görünür hale getirilmiştir. Haklarını bilen, tanıyan, farklılıklara saygılı nesiller yetiştirmemiz dileği ile…Çocuk hakları sözleşmesine profilimizdeki linkten, okulumuz web sitesinden ve PDR Blog’tan ulaşabilirsiniz.

Çocuk Haklar Bildirgesini Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>