– 5. VE 6. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE ERGENLİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI
Facebook Twitter YouTube
Home 2012 - 2013 5. VE 6. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE ERGENLİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI
formats

5. VE 6. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE ERGENLİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI

Tarih 29 Nisan 2013, yazar içinde 2012 - 2013.

5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizle bugün ergenlik bilgilendirme çalışmamızı yaptık. Bu çalışma ağırlıklı olarak bilgi paylaşımı, sohbet ve bilgilendirici videoların izlenmesi şeklinde yürütüldü. Erkek öğrencilerimizle okul doktorumuz İbrahim Ersöz, kız öğrencilerimizle ise ben çalıştım.

Onlar için oldukça özel ve önemli bir süreç olan ergenlik dönemindeki değişimler ve bu değişimleri nasıl yönetmeleri gerektiği hakkındaki sohbetimiz bizler için oldukça keyifli geçti.

Öğrencilerimiz de bizi ilgiyle dinlediler, sorular sordular. Özellikle okul rehberlik servisi ve sağlık biriminin onların yanında olduğunun, ne zaman isterlerse onlara yardımcı olacağımızın altını çizdik.

Fakat özellikle bu yaş dönemlerinde bilgilendirici çalışmaların ev ortamında da yapılıyor olması, “ergenlik” hakkında evde de konuşuluyor olması sürecin sağlıklı atlatılması için önemli. Biz okul olarak şanslıyız, çünkü ailelerimizin farkındalıkları yüksek.

Biliyoruz ki, bu tip bilgilendirmeleri sizler yapıyorsunuz. Bununla birlikte bu süreçleri evde başlatırken, size destek olabilecek bazı kitap isimleri vermek işinizi kolaylaştırabilir diye düşündük;

1.Kitap Adı: Bana Neler Oluyor? (Öğrencilerin okuması için uygun)
Yazar: Peter Mayle
Yayınevi: Sistem Yayıncılık

2.Kitap Adı: Bana Birşeyler Oluyor? (Öğrencilerin okuması
Kızlar ve erkekler için ayrı ayrı kitabı var)
Yazar: Susan Meredith
Yayınevi: Sıfıraltı Yayıncılık

 3.Kitap Adı: Ergen Ruh Sağlığı
Yazar: Prof. Dr. Bengi Semerci
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

4.Kitap Adı: Anne babalar için ergen ruh sağlığı rehberi
Yazar: Koray Karabekiroğlu
Yayınevi: Say Yayınları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>